Thursday, July 3, 2014

Layers

 


dress: Rutzou (thrifted), top: thrifted, skirt: h&m, shoes: Vagabond

Wearing one colour gives really big capabities when it comes about textures or layers,which are - in my opinion - much more interesting than other colors.
This dress is exactly something for what I love thrift shops. I've finally found something from silk - trust me, dresses like this from poliester really suck.


/Noszenie jednego koloru daje - moim zdaniem - dużo ciekawsze możliwości jeśli chodzi o tekstury i warstwy. Przede wszystkim dlatego, że rezygnacja z kolorów wymaga jakiejś alternatywy i zwykle najłatwiej ją znaleźć w kroju albo materiale. Chyba zaczęłabym chodzić nago, gdyby wszystko szyto z tego samego.
Ta sukienka jest idealną definicją tego, za co kocham ciuchlandy. I w końcu udało mi się znaleźć ten typ sukienki (ok - halkę) z jedwabiu - naprawdę, ten krój i poliester to tragiczne połączenie.

5 comments:

 1. Trafiłam tu ze strony na fb o ludziach ubierających się na czarno:) i zaciekawiło mnie to, że chcesz studiować germanistykę, bo sama jestem na tym kierunku na UW i się zastanawiam nad Twoimi motywami:)
  Podoba mi się Twój blog, widać, że trzymasz się konkretnego stylu i masz ciekawe pomysły na DIY.
  Pozdrawiam
  Marta

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :-))
   A co do germanistyki to motyw jest banalny - po prostu uwielbiam niemiecki. Chciałam iść na studia raczej hobbystycznie i uznałam, że wybiorę jakąś filologię. Składałam papiery na polonistykę i germanistykę, ale ta pierwsza była raczej rezerwowa, gdyby jakimś sposobem nie udało mi się dostać na germanistykę właśnie (niby szansa była mała, ale wolałam się zabezpieczyć a ostatecznie i tak dostałam się na obie). Nie mam w sumie jakiś wygórowanych oczekiwań co do tych studiów bo i tak nie planuję potem pracować w jakimś zawodzie związanym bezpośrednio z niemieckim (chyba, że wyjadę do Niemiec ale tego też nie mam póki co w planach) - chciałabym po prostu nauczyć się bardzo dobrze tego języka i przy okazji jakiegoś drugiego, bo widziałam, że germanistyka to oferuje i mam nadzieje, że mnie nie zawiodą. Jeśli np uważasz, że jest coś o czym powinnam wiedzieć a propos tego kierunku to możesz do mnie napisać maila albo na facebooku, coś tam już się wywiadywałam na temat wykładowców ale wiesz, informacji nigdy mało ;-)

   Delete
 2. im so following your blog now. youre magnifico

  ReplyDelete
 3. Anonymous1/8/14 13:56

  widziałam Cie wczoraj na chmielnej - wyprostuj sie chudzino!!

  ReplyDelete
 4. żeby to było takie łatwe! ale pracuję nad tym

  ReplyDelete